Za fcześnie fstałem

Blues

Za fcześnie fstałem

Kożuchów

Muzyczna Wioska — 2014/2023

Za
Fcześnie
Fstałem

Michał Bydłosz – gitara, Wokal
Sławomir Ułan – gitara, Harmonijka
Grzegorz Bydłosz – bas
Marcin Kozłowski – perkusja

Zespół ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM powstał pod koniec 2008r. Założycielami byli bracia Michał Bydłosz (Gitara, Wokal) i Grzegorz Bydłosz (Bas). Ze Sławkiem Ułanem (Harmonijka) znali się z poprzednich projektów muzycznych, w których mieli okazję razem uczestniczyć. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych szybko pojawił się Marcin Kozłowski (Perkusja) i tym samym klocki bluesowej układanki zostały skompletowane.

Zespół swój pierwszy występ przed publicznością zaliczył 16-go maja 2009 roku. Od tego czasu rozpoczęła się powolna ekspansja polskiego, bluesowego rynku muzycznego. Grupa koncertowała w największych klubach na terenie kraju takich jak: wrocławski klub “Alive” czy największy bluesowy klub w Polsce i jeden z większych w Europie, szczeciński “Free Blues Club”. Muzycy mają na swym koncie również udział w festiwalach takich jak: Sławski “Las Woda i Blues” czy w projekcie Henia Szopińskiego o nazwie “Blues Express”. Wtedy Za Fcześnie Fstałem zagrało w pędzącym po torach wagonie niezapomniane 6 godzin bluesa w najlepszym wydaniu, przy temperaturze przekraczające 50 stopni !!

Muzycy mogą pochwalić się również supportem sław takich jak: “JAW RAW Blues Connection”, “Kasa Chorych” czy „TSA”. Zespół rozpoczynał także trasę koncertową legendy bluesa Franka Moreya pochodzącego z Lowell w stanie Massachussets w USA. W roku 2011 muzycy wydali swój pierwszy krążek o nazwie „Za Fcześnie Fstałem”. W roku 2012 „ZFF” zawiesili swoją działalność Postanowili jednak reaktywować się w pierwszym składzie na koncert w Czciradzu. Czy był to ostatni koncert? Zobaczymy.

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Piff
Pare

Damian „Dziki” Skorupa – wokal
Marek „Mal3k” Połap – gitara
Marcin „Lipa” Lipski – perkusja
Michał „Mazi” Gondek– bas
Daniel „Ohar” Wolny – trąbka

Rock'n'Roll

Piff Parre

Ruda Śląska

PiffPare tworzy grupa muzyków ze Śląska. Początki zespołu sięgają wczesnej wiosny 2003 r., a pierwszy publiczny występ odbył się 30 listopada 2003 r. w składzie:

 • Mariusz Hapeta – śpiew
 • Marek Połap – gitara
 • Andrzej Lubojański – klawisze
 • Arkadiusz Jurkiewicz – perkusja
 • Andrzej Puc– bas

Początkowo Piff Parre sięgało po takie gatunki jak reggae, ska, czasem funky mieszając je z bazą w postaci bluesa i rocka. Tak naprawdę trudno było jednoznacznie określić styl muzyczny zespołu.

W 2007 roku wraz z ostatecznym ukształtowaniem się składu:

 • Damian „Dziki” Skorupa – śpiew
 • Marek „Mal3k” Połap – gitara
 • Mariusz „Mario” Mrozek – gitara
 • Wojciech „Nosi” Kiciński – klawisze
 • Arkadiusz „Yanki” Jurkiewicz – perkusja
 • Seweryn „Bangi” Miemiec – bas
 • Daniel „Ohar” Wolny – trąbka

muzycy podążyli w kierunku tego gatunku, w którym czuli się swobodnie. Teraz w swoim repertuarze prezentuje iście wybuchową mieszankę wspomnianych wyżej blues rockowych utworów.

Oprócz własnych kompozycji zespół wykonuje również covery wielu znanych polskich jak i zagranicznych wykonawców.

Przez wszystkie lata swojego istnienia, Piff Parre miało okazję zaprezentować (i to nie bez echa), swój muzyczny dorobek. Zespół grał wiele koncertów plenerowych jak i klubowych, oraz jako support takich gwiazd jak Dżem, TSA, Proletaryat czy Chaz de Paolo oraz Terry Men. Kilka razy PiffParre pojawiło się poza granicami kraju. Były to Czechy, oraz szczególnie wspominane Zaduszki Bluesowe w Essen gdzie muzyków z PiffParre spotkała nie lada niespodzianka – do występu zespołu dołączył Jan Błędowski, co dla zespołu było sporym wyzwaniem, ponieważ koncert odbył się bez wcześniejszej próby z Panem Janem.

Piff Parre miało również przyjemność gościć w projekcie muzyczny realizowanym przez Grupę Noel dla potrzeb TV Silesia. Program nosił nazwę: Made by Silesia (www.madebysilesia.com.pl), gdzie po pierwszych notowaniach, zespół mógł się pochwalić obecnością na I pierwszym miejscu w głosowaniu SMS-owym. W wyniku tych działań, powstał pierwszy Clip zespołu do utworu „The Best Off film” https://www.youtube.com/watch?v=PbS64LTQ8yk

W 2014 roku doszło do rozpadu w składzie zespołu.

Perkusista (Yankes) muzyczną karierę postanowił kontynuować w zaprzyjaźnionym HIGHWAY, wokalista Dziki i Basista (Bangi) skoncentrowali się na karierze zawodowej, a Nosi (klawisze) kontynuuje karierę za granicą, gdzie wspomaga (również bliskie sercu PiffParre) dokonania BBC (Essen).

W listopadzie 2014 odbywa się ostatni koncert zespołu w „starym składzie”, po którym zaczyna się formowanie nowego składu.

21 Października 2016 odbywa się debiutancki występ zespołu w nowym składzie:

 • Dawid Kozłowski – śpiew
 • Marek Połap – gitara
 • Mariusz Mrozek – gitara
 • Marcin Lipski – perkusja
 • Michał Gondek– bas
 • Daniel Wolny – trąbka

Po kolejnych dwóch latach działalności wiatr przemian znowu zawiał nad zespołem. Ze składu odchodzi wokalista Dawid i gitarzysta Mariusz, a zespół stawia na surowsze i bardziej dzikie brzmienie w zmniejszonym składzie:

 • Wokal- Damian „Dziki” Skorupa
 • Gitara- Marek „Mal3k” Połap
 • Perkusja- Marcin „Lipa” Lipski
 • Bas- Michał „Mazi” Gondek
 • Trąbka- Daniel „Oghar” Wolny

Pop & Rock

Simply Flow

Leszno

Simply Flow

Muzyczna Wioska — 2023

Simply
Flow

Karolina Zygner – wokal
Paweł Pawlak – gitary
Wojtek Bosko – gitary
Grzegorz Przewoźny – bas
Michał Domagała – perkusja, cajon

Simply Flow to pop-rockowa grupa muzyczna utworzona w 2018 roku.
Z założenia projekt akustyczny grający znane i lubiane covery, jak i również autorskie utwory. Ale założenia się zmieniły…. Na jednej z prób zespół postanowił spróbować nieco innego brzmienia. Cajon zastąpiła perkusja, a jedną z gitar akustycznych – gitara elektryczna. Okazało się, że nie zabrało to zespołowego Flow, a część utworów dostała nowe życie. Pozwoliło to uzyskać szeroki wachlarz brzmień zarówno akustycznych jak i tych bardziej rockowych.

Zespół zagrał już dziesiątki koncertów na scenach małych i dużych, zawsze przy tym angażując publiczność do wspólnej zabawy. Trudno opisać atmosferę, która towarzyszy muzycznym spotkaniom na żywo.

Aktualnie Simply Flow pracuje nad pierwszą płytą, której premiera jest zaplanowana na wrzesień 2023.

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Hubert
Szczęsny

Hubert Szczęsny – wokal, gitara

Hubert Szczęsny

Folk Blues Pop

Leszno

Hubert Szczęsny ur. 5 lutego 1989 roku w Lesznie (woj. wlkp.). Pasja oraz wielka miłość do muzyki w 2011 roku skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty, z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach bluesowych w Polsce jak i za granicą:

 • Wyróżnienie w kategorii „najlepszy głos przeglądu” podczas festiwalu im. Tadeusza Nalepy w Bolesławcu
 • 1 miejsce podczas studenckiego festiwalu “Bluesroads” w Krakowie
 • 1 miejsce Jury oraz nagroda publiczności podczas festiwalu “Las, Woda & Blues” w Radzyniu
 • 1 miejsce podczas festiwalu “Blues Nad Odrą w Ścinawie”
 • Wyróżnienie podczas festiwalu “Galicja Blues Festiwal” w Krośnie
 • Laureat lokalnego etapu ogólnoświatowego konkursu “Hard Rock Rising” i reprezentant “Hard Rock Cafe” Kraków
 • Ćwierćfinalista “International Blues Challange” w Memphis Tennessee USA
 • Uczestnik “The Voice” of Poland (etap „knockout”)

Podczas 6 lat działalności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (zarówno kluby jak i plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, Lemon, Feel czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono.
Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal,Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Podczas swoich koncertów pozyskał liczną publiczność, która konsekwentnie uczestniczy w koncertach w całym kraju. Głównie kojarzony ze sceną około bluesową, natomiast od pewnego czasu porusza się w innych stylistykach jak folk czy pop.
Oprócz śpiewania gra na gitarze, jest autorem tekstów, muzyki oraz głównym aranżerem swoich kompozycji w zespole. Ma na swoim koncie dwa „maxi single” wydane „własnym sumptem”, gdzie na każdej z nich znajduje się po 5 piosenek jego autorstwa w języku angielskim.

Muzyczna Wioska — 2022

Cheap Tobbaco

Natalia Kwiatkowska – wokal
Robert Kapkowski – gitara
Michał Bigulak – gitara basowa
Bartek Kołodziejski – perkusja

Rock'n'Blues

CheapTobacco

Warszawa

CHEAP TOBACCO to banda wrażliwców, która coraz śmielej mówi o tym co myśli. Płynnie poruszają się pomiędzy stylami muzycznymi, łącząc mocne riffy gitarowe ze współczesnymi brzmieniami. Ich koncerty to petarda energetyczna. Frontmanką zespołu jest charyzmatyczna, pochodząca z Bieszczad Natalia Kwiatkowska, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grają materiał w pełni autorski, tworzony z kompozycji Roberta Kapkowskiego, Michała Bigulaka, Bartka Kołodziejskiego i wokalistki, a zarazem autorki tekstów, Natalii Kwiatkowskiej.

Przez ostatnie 10 lat wiele się działo, z najnowszych sukcesów zespołu warto wymienić występ na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock 2021, występ na Festiwalu Venegy Festiwal na Węgrzech czerwiec 2021 czy zaproszenie na największy festiwal w USA Summer Fest 2020, Występ na Festiwalu Sziget na Węgrzech latem 2019 czy dwa koncerty podczas CANADIAN MUSIC WEEK 2019.

Poprzednia płyta „Szum”, zdobyła nominację do FRYDERYKA 2019 w kategorii blues.
Coraz bardziej współcześni i nieidealni, coraz pewniej dążą do muzycznego celu.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • Występ na dużej scenie Pol’and’Rock Festival 2021!
 • Koncert na scenie europejskiej Sziget Festival 2019
 • Płyta „SZUM” nominowana do Fryderyków 2019
 • Dwa koncerty na najważniejszym wydarzeniu muzycznym w Kanadzie – CANADIAN MUSIC WEEK 2019
 • Nadzieja roku według magazynu „TERAZ ROCK”!
 • Nominacja dla najlepszej wokalistki roku 2018 przez Antyradio!
 • Tytuł najlepszej bluesowej wokalistki roku 2018 i 2019!
 • Premiera płyty na żywo w radiowej Trójce, w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
 • Singiel „Nieidealni” – znalazł się na Listach Przebojów Trójki, Antyradia, ponadto został zagrany przez ponad 30 stacji radiowych w kraju.
 • Singiel Nieidealni na 3 miejscu w Turbo Top Antyradia
 • Płyta SZUM została wybrana płytą tygodnia w Radio Kraków, Radio Rzeszów, Radio Lublin.
 • Najlepsza polska wokalistka bluesowa roku 2015 oraz 2016
 • Ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach i przeglądach muzycznych w kraju oraz za granicą.
 • Ponad pół tysiąca koncertów w kraju oraz za granicą.
 • Koncert w Antyradiu, w audycji Makakofonia
 • Emisja poprzedniej płyty w ogólnopolskich stacjach radiowych (Trójka, Antyradio)
 • Występy w Radio Rzeszów, Radio Kraków, Radio Opole, TVP3, Polsat. … i wiele wiele innych

Blues & Rock

Gedia Blues Band

Nowa Sól

Gedia Blues Band

Muzyczna Wioska — 2022

Gedia
Blues
Band

Amelia Matląg – wokal
Agnieszka Tyszkiewicz – wokal
Mariusz Podsadowski – wokal
Jan Kozioł – gitara basowa
Piotr Czawiak – gitary
Ryszard Pytel – harmonijki ustne
Sławek Zaleski – perkusja
Andrzej Dziewa – klawisze

GEDIA BLUES BAND – to zespół działający przy firmie GEDIA-Poland Sp. z o.o. w Nowej Soli. Idea założenia zespołu muzykujących pracowników firmy narodziła się pod koniec 2006 roku, a ponieważ spotkało się to z przychylnością Zarządu firmy GEDIA-Poland, pierwszy koncert zespołu odbył się już na początku 2007 roku.

Koncerty zespołu zostały dobrze przyjęte przez załogę firmy, a także prasę lokalną i miejscowe środowisko, co zmobilizowało zespół do dalszej działalności. Skład zespołu jest zmienny, ale większość stanowią pracownicy firmy. Jak nazwa zespołu wskazuje, głównym nurtem muzycznym zespołu jest Blues, ale o bardziej rockowym brzmieniu oraz klasyczny rock.

Zespół występuje głównie w lokalnym środowisku, chociaż nie stroni od udziału w imprezach w bardziej odległych miejscowościach.

Muzyczna Wioska — 2022

Blues
Galeria

Jan Mozolewski – wokal, gitara, harmonijka
Artur Radzimowski – gitara basowa
Tomek Latuszkiewicz – gitara
Dawid Leszczyk – perkusja

Swing Blues Rock

Blues Galeria
Blues Galeria

Brzeg

Zespół można spotkać zarówno na scenach ogólnopolskich festiwali jak i klubów bluesowych oraz różnego rodzaju imprezach kulturalnych.
Proponuje słuchaczom stylowe Bluesy rodem z nad Delty Mississippi, elektryzujące chicagowskie Bluesy, Swingujące dźwięki pachnące Kalifornią, a także rytmiczne Boogie czy taneczne Rock & Rolle.

Muzyczna Wioska — 2019

Wesoły
Początek
Radości

Józef Polewski – Śpiew
Waldek Wojno – Śpiew
Andrzej Polewski – Gitara
Miłosz Szymakowski – Gitara
Piotr Jurek – Bas
Sławomir Zaleski – Perkusja

· Blues ·

Wesoły Początek Radości
Wesoły Początek Radości

Nowa
Sól

Wesoły Początek Radości powstał na początku lat 80tych w Nowej Soli. Uczestniczył w bardzo wielu istniejących w tamtych czasach konkursach i festiwalach takich jak OMPP, Jarocin itp. będąc zawsze w czołówce najlepszych zespołów i zdobywając nagrody. Na przeglądzie OMPP we Wrocławiu zespól zdobył Nagrodę Dziennikarzy za piosenkę Golgota. Przez co, kilku z tych dziennikarzy (podobno) zostało wyrzuconych z pracy. Z piosenka tą zespół był zaproszony na światowy festiwal „Sakrosong” do Rzymu, gdzie wystąpił obok gwiazd piosenki włoskiej i francuskiej. Okazuje się, że piosenka ta jest też śpiewana od ponad trzydziestu lat w Polsce i zagranica, przez grupę Rdza, która włączyła Golgotę na stale do swojego repertuaru. Utwór “Długie Włosy” stal się nieoficjalnym hymnem polskich hippisów, śpiewany na wszystkich zlotach. Telewizja poznańska nagrała wideo klip z piosenką Dr Jeckyl & Mr Hyde do popularnego wówczas konkursu telewizyjnego, gdzie każde województwo było reprezentowane przez lokalnych artystów. Niestety, według obowiązującej w tamtych czasach cenzury, tekst był uznany za antypolski i nawoływał do ulicznych manifestacji. Piosenka nie została wyemitowana. Oczywiście decyzja cenzury, była zupełnie bezpodstawna. Bezkompromisowa pozycja grupy przeciwko ówczesnemu reżimowi oraz teksty o zaangażowaniu społeczno-polityczno-duchowym sprawiły ze wszystkie sceny dla zespołu się zamknęły. Co spowodowało że zespól zakończył działalność w 1988 roku.

Ponad 30 lat później, dzięki łączom społecznościowym, okazało się ze zespół ma ciągle jeszcze wielu fanów i zwolenników (miedzy innymi w osobie prezydenta Nowej Soli Pana Tyszkiewicza, który znacznie pomógł w organizacji pierwszego koncertu), którzy pamiętają piosenki i teksty zespołu. Okazuje się, że teksty, które wtedy powstały nic nie straciły na aktualności. Przyszedł wiec pomysł by zespól reaktywować na jeden koncert, który okazał się bardzo udanym powrotem. Zespól otrzymał po koncercie wiele zaproszeń i do tej pory WPR wykonał kilka koncertów, które przyciągnęły dużo ludzi. Zespól jest w trakcie przygotowywania pierwszego studyjnego albumu. Wesoły Początek Radości nigdy nie wstydził się wpływów muzycznych grup anglosaskich takich jak Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Skorpion czy Iron Maiden , zabarwiając to swoim własnym stylem . Oryginalnością jak na tamte czasy było to ze WPR ma dwóch frontmanów.

Rhythm and Blues

Good Morning Blues

Zielona Góra

Good Morning Blues

Muzyczna Wioska — 2019

Good
Morning
Blues

Igor Łojko – harmonijka, wokal
Arkadiusz Goliwąs – bas
Edward Piniuta – perkusja
Filip Kozłowski – gitara
Wojciech Pruszyński – klawisze

Zespół GOOD MORNING BLUES powstał w 1994 r. w Zielonej Górze.
Repertuar grupy to przede wszystkim własne wokalno-instrumentalne utwory w języku polskim ale i standardy gatunku rhythm and blues (wszakże to od jednego z nich grupa zaczerpnęła swą nazwę). Do tej pory zespół jak i poszczególni jego członkowie wzięli udział w większości festiwali bluesowych i jazzowych w kraju (m.in. Rawa Blues), na których zdobywali nagrody i wyróżnienia, ale również mają bogate doświadczenie na scenach zagranicznych. Ponadto zespół akompaniował takim gwiazdom bluesa jak Mud Morganfield, Katherine Davis, Giles Robson czy Sławek Wierzcholski, co spotkało się z uznaniem wśród krytyków muzycznych (m.in. Jazz Forum).
Poza koncertami klubowymi i festiwalami, zespół występował będąc gorąco przyjmowany na licznych masowych imprezach plenerowych nie związanych ściśle z gatunkiem muzyki przez zespół wykonywanym (m.in. WOŚP, Winobranie, zloty miłośników militariów, motocykli czy wreszcie dni wszelkich miast) Grupa stała się z czasem nie tylko lokalną legendą ale i instytucją, która wychowała rzesze utalentowanych muzyków z Zielonej Góry i okolic.

Muzyczna Wioska — 2019

Attic Noises

Marta “Namah” Pondel – wokal
Andrzej “Mariusz” Pondel – wokal, gitara
Leszek “Keszek” Czybylski – bass
Józef “Czarny Nestor” Wyrzykowski – gitara
Mateusz Maryniuk – perkusja
Jonatan “Johny” Strzelec -gitara, klawisze

*** Rock ***

Attic Noises

Otyń

Zespół Attic Noises powstał w 2016 roku z inicjatywy Andrzeja i Leszka. Pochodzenie nazwy nie jest do końca znane, prawdopodobnie wywodzi się z lokalizacji w której odbywały się pierwsze próby zespołu – a był to strych w domu Andrzeja, ale hipoteza ta jest jedynie miejską legendą która czeka na oficjalne potwierdzenie przez naukowców.
Przez 2 lata skład zespołu formował się aż przybrał obecny kształt, dość elastyczny (jest w stanie wpasować się w kubaturę garażu Józka), jak również potrafi zainstalować się na większych lub mniejszych scenach – my wolimy te większe ;).
Do naszych osiągnięć możemy zaliczyć wymiganie się od supportowania Guns N’ Roses, cudem udało nam się uniknąć zagrania po Rolling Stonesach, odmówiliśmy także Królowej występu w Royal Albert Hall, z czego podobno nie była zadowolona i chwilę po tym zrobiło się głośno o jakimś Brexicie. Zgodziliśmy się natomiast na zagranie koncertu na festiwalu Bluesobranie 2018 podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla nieuleczalnie chorej Oli, a także przyjęliśmy zaproszenia od okolicznych klubów w których zagraliśmy kilka fajnych koncertów.
Muzyka zespołu to szeroko pojęty rock – od pogranicza popu, przez pogranicze bluesa aż po elementy reggae’owo – metalowo – funkowe. Bierze się to z indywidualnych preferencji każdego muzyka, którego wybujałe ego zmusza resztę muzyków do zaakceptowania jego wizji. Dzięki temu możemy usłyszeć aksamitny wokal Marty, grooviasty(?) bas Leszka, niesamowite bluesowe gitarowe solówki Józka, delikatne riffy Andrzeja, mocne riffy i ostre solówki Johnego oraz perkusję na której Mateusz pokonuje 120 schodów na minutę.

Hubert Szczęsny & Nie Strzelać Do Pianisty

Folk Blues Pop

Leszno

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Hubert Szczęsny
& Nie Strzelać
Do Pianisty

Hubert Szczęsny – wokal, gitara
Krzysztof Siewruk – gitara
Marcin Ruszkiewicz – bass
Mateusz Walczak – klawisze
Mikołaj Lisowski – perkusja

Hubert Szczęsny ur. 5 lutego 1989 roku w Lesznie (woj. wlkp.). Pasja oraz wielka miłość do muzyki w 2011 roku skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty, z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach bluesowych w Polsce jak i za granicą:

 • Wyróżnienie w kategorii „najlepszy głos przeglądu” podczas festiwalu im. Tadeusza Nalepy w Bolesławcu
 • 1 miejsce podczas studenckiego festiwalu “Bluesroads” w Krakowie
 • 1 miejsce Jury oraz nagroda publiczności podczas festiwalu “Las, Woda & Blues” w Radzyniu
 • 1 miejsce podczas festiwalu “Blues Nad Odrą w Ścinawie”
 • Wyróżnienie podczas festiwalu “Galicja Blues Festiwal” w Krośnie
 • Laureat lokalnego etapu ogólnoświatowego konkursu “Hard Rock Rising” i reprezentant “Hard Rock Cafe” Kraków
 • Ćwierćfinalista “International Blues Challange” w Memphis Tennessee USA
 • Uczestnik “The Voice” of Poland (etap „knockout”)

Podczas 6 lat działalności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (zarówno kluby jak i plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, Lemon, Feel czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono.
Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal,Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Podczas swoich koncertów pozyskał liczną publiczność, która konsekwentnie uczestniczy w koncertach w całym kraju. Głównie kojarzony ze sceną około bluesową, natomiast od pewnego czasu porusza się w innych stylistykach jak folk czy pop.
Oprócz śpiewania gra na gitarze, jest autorem tekstów, muzyki oraz głównym aranżerem swoich kompozycji w zespole. Ma na swoim koncie dwa „maxi single” wydane „własnym sumptem”, gdzie na każdej z nich znajduje się po 5 piosenek jego autorstwa w języku angielskim.

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Piff
Pare

Damian „Dziki” Skorupa – wokal
Marek „Mal3k” Połap – gitara
Marcin „Lipa” Lipski – perkusja
Michał „Mazi” Gondek– bas
Daniel „Ohar” Wolny – trąbka

Rock'n'Roll

Piff Parre

Ruda Śląska

PiffPare tworzy grupa muzyków ze Śląska. Początki zespołu sięgają wczesnej wiosny 2003 r., a pierwszy publiczny występ odbył się 30 listopada 2003 r. w składzie:

 • Mariusz Hapeta – śpiew
 • Marek Połap – gitara
 • Andrzej Lubojański – klawisze
 • Arkadiusz Jurkiewicz – perkusja
 • Andrzej Puc– bas

Początkowo Piff Parre sięgało po takie gatunki jak reggae, ska, czasem funky mieszając je z bazą w postaci bluesa i rocka. Tak naprawdę trudno było jednoznacznie określić styl muzyczny zespołu.

W 2007 roku wraz z ostatecznym ukształtowaniem się składu:

 • Damian „Dziki” Skorupa – śpiew
 • Marek „Mal3k” Połap – gitara
 • Mariusz „Mario” Mrozek – gitara
 • Wojciech „Nosi” Kiciński – klawisze
 • Arkadiusz „Yanki” Jurkiewicz – perkusja
 • Seweryn „Bangi” Miemiec – bas
 • Daniel „Ohar” Wolny – trąbka

muzycy podążyli w kierunku tego gatunku, w którym czuli się swobodnie. Teraz w swoim repertuarze prezentuje iście wybuchową mieszankę wspomnianych wyżej blues rockowych utworów.

Oprócz własnych kompozycji zespół wykonuje również covery wielu znanych polskich jak i zagranicznych wykonawców.

Przez wszystkie lata swojego istnienia, Piff Parre miało okazję zaprezentować (i to nie bez echa), swój muzyczny dorobek. Zespół grał wiele koncertów plenerowych jak i klubowych, oraz jako support takich gwiazd jak Dżem, TSA, Proletaryat czy Chaz de Paolo oraz Terry Men. Kilka razy PiffParre pojawiło się poza granicami kraju. Były to Czechy, oraz szczególnie wspominane Zaduszki Bluesowe w Essen gdzie muzyków z PiffParre spotkała nie lada niespodzianka – do występu zespołu dołączył Jan Błędowski, co dla zespołu było sporym wyzwaniem, ponieważ koncert odbył się bez wcześniejszej próby z Panem Janem.

Piff Parre miało również przyjemność gościć w projekcie muzyczny realizowanym przez Grupę Noel dla potrzeb TV Silesia. Program nosił nazwę: Made by Silesia (www.madebysilesia.com.pl), gdzie po pierwszych notowaniach, zespół mógł się pochwalić obecnością na I pierwszym miejscu w głosowaniu SMS-owym. W wyniku tych działań, powstał pierwszy Clip zespołu do utworu „The Best Off film” https://www.youtube.com/watch?v=PbS64LTQ8yk

W 2014 roku doszło do rozpadu w składzie zespołu.

Perkusista (Yankes) muzyczną karierę postanowił kontynuować w zaprzyjaźnionym HIGHWAY, wokalista Dziki i Basista (Bangi) skoncentrowali się na karierze zawodowej, a Nosi (klawisze) kontynuuje karierę za granicą, gdzie wspomaga (również bliskie sercu PiffParre) dokonania BBC (Essen).

W listopadzie 2014 odbywa się ostatni koncert zespołu w „starym składzie”, po którym zaczyna się formowanie nowego składu.

21 Października 2016 odbywa się debiutancki występ zespołu w nowym składzie:

 • Dawid Kozłowski – śpiew
 • Marek Połap – gitara
 • Mariusz Mrozek – gitara
 • Marcin Lipski – perkusja
 • Michał Gondek– bas
 • Daniel Wolny – trąbka

Po kolejnych dwóch latach działalności wiatr przemian znowu zawiał nad zespołem. Ze składu odchodzi wokalista Dawid i gitarzysta Mariusz, a zespół stawia na surowsze i bardziej dzikie brzmienie w zmniejszonym składzie:

 • Wokal- Damian „Dziki” Skorupa
 • Gitara- Marek „Mal3k” Połap
 • Perkusja- Marcin „Lipa” Lipski
 • Bas- Michał „Mazi” Gondek
 • Trąbka- Daniel „Oghar” Wolny

Country

Good Morning Blues

Kożuchów
Nowa Sól

Good Morning Blues

Muzyczna Wioska — 2018

Justyna
&
Starzy Przyjaciele

Justyna Sokołowska – wokal
Józef Morski – wokal, gitara akustyczna
Ryszard Kaczmar – bass, wokal
Jan Wasik – wokal, perkusja, manager zespołu, autor tekstów piosenek,
Tadeusz Szechowski – harmonijki, prowadzący zapowiadający
Bogdan Polikowski – gitara, wokal, kierownik muzyczny, aranżer

Zespół Starzy Przyjaciele – jeszcze bez Justyny – powstał z inicjatywy Ojców Założycieli Bogdana Polikowskiego i Janka Wasika w 2013 roku. Tworzyli go muzycy z Kożuchowa i Nowej Soli, którzy grali różne gatunki muzyki od bluesa po przez jazz, rock i country. Po wspólnym głosowaniu zdecydowali się grać muzykę country ze względu na brak tego gatunku muzycznego na lokalnym rynku.
Po reorganizacji zespołu dołączył do kapeli Tadeusz Szechowski znany muzyk grający na harmonijkach ustnych co wzbogaciło countrowe brzmienie zespołu.
Kapela koncertuje na lokalnych imprezach jak i w innych województwach oraz za granicą.

Repertuar zespołu to polskie country, własne utwory jak i covery angielskojęzyczne. Pod koniec 2016 roku do zespołu dołączyła Justyna Sokołowska wokalistka o mocnym , znakomitym charyzmatycznym głosie.

Muzyczna Wioska — 2017

Obstawa
Prezydenta

Janusz Wykpisz – wokal
Sławomir Sobieski – gitara
Bogusław Kłak – klawisze
Andrzej Malcher – bas
Tomek Bubieńczyk – perkusja

Blues Rock'n'Roll

Obstawa Prezydenta
Obstawa Prezydenta

Bolesławiec

Obstawa Prezydenta to blues-rockandrollowy zespół muzyczny. Istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku.

Z okazji XXX lecia działalności w 2016 roku odbyły się Jubileuszowe koncerty zespołu i powstał teledysk do utworu: MOTOROWE ŻYCIE.
Zespół wydał osiem płyt.
Album zatytułowany „O nic mnie nie pytaj”, otrzymał nominację do najbardziej prestiżowej nagrody polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyka”.
Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też i piosenki takich wykonawców jak: Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry. Obstawę można usłyszeć i zobaczyć w małych klubach muzycznych jak i podczas dużych festiwali, na zlotach motocykli, imprezach plenerowych.

Trochę Historii: W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. W 1989 roku zostali laureatem festiwalu w Jarocinie. Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ponadto brali udział między innymi w festiwalach; „Przystanek Woodstok”„Rawa Blues”, „Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla” , Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Festiwal w Ostrowie Wlkp.
XXX lat na scenie !! Rock&roll ma się dobrze !!!

Rock Blues Fusion

Midnight Blues

Lubin

Midnight Blues

Muzyczna Wioska — 2017

Midnight
Blues

Jarosław Saniewski – wokal
Mariusz Wilanowski – harmonijka
Jacek Talko – gitara
Paweł Wawrzyniak – gitara
Krzysztof Borowski– bas
Stanisław Krawczyk – perkusja

Midnight Blues to formacja blues’owa, założona w Lubinie w grudniu 2007 r.(obecny skład skrystalizował się w 2015 roku). Muzyka zespołu to szeroko rozumiany blues z elementami rocka i fusion. Zespół tworzą doświadczeni muzycy często grający w otwartej formie. A to oznacza, że muzyka jest tworzona tu i teraz. Koncerty Midnight Blues to dawka energii, po której każdy powinien poczuć się lepiej. Członkowie zespołu to konglomerat lubińskich muzyków, mających za sobą spory bagaż doświadczeń estradowych. Większość z nich wróciła do grania po wieli latach nieobecności na scenie.
Lata wspólnego grania, często wielu wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy zaowocowały wieloma sukcesami. Midnight Blues brał udział w licznych festiwalach i przeglądach bluesowych i rockowych. We wszystkich, do których zespół zgłosił swój akces, zdobył kwalifikacje, a w dalszej kolejności zmagań konkursowych otrzymał m. in.

 • Grand Prix i Nagrodę Publiczności w przeglądzie zespołów „Ale Banda” w Wałbrzychu
 • Grand Prix Festiwalu Wet Water Festiwal w Moryniu
 • Grand Prix i nagrodę Prezydenta Rybnika w Międzynarodowym Rybnik Blues Festiwal
 • Grand Prix May Blues Meeting w Koźminie Wlkp
 • Grand Prix Publiczności i wyróżnienie na festiwalu „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu
 • II miejsce w konkursie Missisipi Blues Festiwal w Poznaniu

Wyróżnienie na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jesteśmy najbardziej utytułowanym zespołem bluesowym w Lubinie. Działamy w lubińskim w środowisku muzycznym. Jesteśmy inicjatorami i współorganizatorami corocznej imprezy p.n. „Polski Dzień Bluesa”, która odbywa się w CK „Muza” w Lubinie. W tym roku obchodzimy 10 –lecie założenia zespołu.

Muzyczna Wioska — 2017

Dirty
Doctors

Jan Węgłowski – gitara, wokal
Dariusz Gąsiorek – bas
Piotr Walorski – perkusja
Tadeusz Szechowski – harmonijka

* Blues'n'Roll *

Dirty Doctors

Nowa Sól
Zielona Góra

Zespół ,,Dirty Doctors” to czterech muzyków, z których dwóch to aktywni zawodowo lekarze -kardiolog i radiolog. Grupa zawiązała się w roku 2013 i jest zielonogórsko-nowosolską formacją. Występuje w klubach i na imprezach przede wszystkim w woj. lubuskim. Parokrotnie była również gościem ośrodka ,,Wratislavia” w Radzyniu gdzie w Sylwestrową noc 2014 zainaugurowała cykl ,,Bluesowych Sylwestrów w Radzyniu”a w 2015 wstępowała na festiwalu ,,Las Woda i Blues”w towarzystwie gwiazd polskiej czołówki bluesowej.
Repertuar grupy to standardy bluesowe takich wykonawców jak: Robert Johnson, Jimmy Rogers, Albert King, T. Bone Walker, Ray Charles, Muddy Waters i inni. Dirty Doctors to mieszanka bluesa i rock’n’rolla w ciekawym wydaniu, to kawał dobrego soczystego grania, idealnie nadającego się do zadymionych klubów i przesiąkniętych zapachem whiskey pubów. Lekarze z ,,Dirty Doctors” hołdują dewizie: ,, Jeśli na koncercie nie uzdrowimy Waszych skołatanych serc i sponiewieranych dusz, po koncercie możecie liczyć na indywidualne konsultacje medyczne!”

Trzynasta w samo południe

*** Rock'n'Roll ***

Trzynasta w samo południe

Wrocław

Muzyczna Wioska — 2016

Trzynasta
w samo
południe

Michał Pocheć – wokal
Krootky – harmonijka
Młody – gitara
Bandaż – bębny
Katz – bas

Trzynasta w Samo Południe to piątka na wskroś przesiąkniętych zapachem sceny facetów którzy postawili sobie zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują prosto między oczy. To czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. To koncertowa machina, która przetacza się przez kolejne miasta rozpalając rock’n’rollowe dusze.

Jesienią 2014 roku polska scena muzyczna zatrzęsła się w posadach za sprawą ich debiutanckiej płyty „Hell Yeah”. Tego nie było od dawna – rock’n’roll wraca na salony! Album został bardzo dobrze przyjęty przez polską scenę rockową i media, zdobywając tytuł i statuetkę Debiut Rocku 2014 Antyradia. Singiel „Hell Yeah” stanowi wizytówkę albumu i podwójne dopalenie każdego koncertu.

Trzynasta to także finaliści telewizyjnego X FACTOR gdzie udowodnili, że telewizja to miejsce nie tylko dla rurek z kremem. Wszystkie koncerty zespołu można śledzić na ich stronie – www.trzynasta.com Najważniejszym wydarzeniem w koncertowej historii zespołu był występ podczas dwudziestej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata: Przystanku Woodstock. Dzięki zaangażowaniu fanów zespołu udało im się zwyciężyć w Plebiscycie Złotego Bączka i jeszcze raz na Przystanku Woodstock zagrali w 2015 roku – tym razem na DUŻEJ SCENIE!

Muzyczna Wioska — 2016

Jaw Raw
Blues
Connection

Szymon Porowski – wokal, trąbka
Damian Rumbuć – bas, chórki
Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel – perkusja, didgeridoo, chórki
Krzysztof Wojtasik – gitary, harmonijka
Piotr Ostrowski – keyboard, chórki

Raw Rock

Jaw Raw

Szczecin

Jaw Raw

Jaw Raw – to rockowy zespół z okolic Szczecina (Chojna, Gryfino, Szczecin, Pyrzyce), którego styl określamy na “Raw Rock” – mieszanka muzyki alternatywnej, rockowej, bluesowej, momentami jazzowej i ogólnie określanej jako “fusion”. Muzyka oparta jest na ciekawych, różnorodnych kompozycjach, mocnych, ekspresyjnych riffach gitarowych, charakterystycznym brzmieniu trąbki, delikatnych wstawkach keyboardu, oraz dynamicznej, mocno osadzonej sekcji rytmicznej.

W ciągu 18 lat działalności zespół zarejestrował trzy EP’ki, zagrał setki koncertów w Polsce, Niemczech, a także odbył dwutygodniowe tournée po Wyspach Kanaryjskich. W ubiegłym roku zespół wydał znakomicie recenzowaną płytę pt. „Woman” (©Raw Records / HPG Promotion Group, premiera 11.10.2014 – Spodek, Katowice), z której utwory prezentowane są na antenach wielu stacji radiowych, w tym także ogólnopolskich i zagranicznych. JAW RAW wystąpił na niezliczonych festiwalach w Polsce, a członkowie zespołu posiadają ogromne doświadczenie sceniczne i muzyczne z takich składów jak: The Days, Olej (Złoty Bączek na Przystanku Woodstock ‘1996), Skambomambo, Vespa, Baltic Neopolis Orchestra i wiele innych…

Blues & Rock

Gedia Blues Band

Nowa Sól

Gedia Blues Band

Muzyczna Wioska — 2016

Gedia
Blues
Band

Amelia Matląg – wokal
Agnieszka Tyszkiewicz – wokal
Mariusz Podsadowski – wokal
Jan Kozioł – gitara basowa
Piotr Czawiak – gitary
Ryszard Pytel – harmonijki ustne
Sławek Zaleski – perkusja
Andrzej Dziewa – klawisze

GEDIA BLUES BAND – to zespół działający przy firmie GEDIA-Poland Sp. z o.o. w Nowej Soli. Idea założenia zespołu muzykujących pracowników firmy narodziła się pod koniec 2006 roku, a ponieważ spotkało się to z przychylnością Zarządu firmy GEDIA-Poland, pierwszy koncert zespołu odbył się już na początku 2007 roku.

Koncerty zespołu zostały dobrze przyjęte przez załogę firmy, a także prasę lokalną i miejscowe środowisko, co zmobilizowało zespół do dalszej działalności. Skład zespołu jest zmienny, ale większość stanowią pracownicy firmy. Jak nazwa zespołu wskazuje, głównym nurtem muzycznym zespołu jest Blues, ale o bardziej rockowym brzmieniu oraz klasyczny rock.

Zespół występuje głównie w lokalnym środowisku, chociaż nie stroni od udziału w imprezach w bardziej odległych miejscowościach.

Muzyczna Wioska — 2015

Cztery Szmery

Sierściu – Wokal
Jacek Szwed – Gitara
Arek Kluczewski – Gitara
Grzegorz Gruca – Bas
Andrzej Tabor – Perkusja

--- AC/DC ---

Cztery Szmery

Bochnia

Cztery Szmery

Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych zespołów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem, jak napisał o nas ostatnio red. sz4ryMetz „słuchanie już nie wystarcza”. W ciągu minionych 12 lat zagraliśmy ponad 800 koncertów na zlotach motocyklowych, rajdach samochodowych, dniach miast i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą (Litwa, Niemcy, Ukraina).

Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak (TSA) i Paweł „Bejbi” Mąciwoda (SCORPIONS).

Naszym największym sukcesem jest to, że gramy już od 15 lat, mimo wielu zawirowań losu. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają, bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy. Moglibyśmy dopisać jeszcze kilka stron, ale wolimy dla Was zagrać

“Posłuchajcie ich jak grają 4Szmery. Byli gośćmi mojego programu w radiowej Trójce i studio imienia Agnieszki Osieckiej było zagrożone. Podłączcie się do nich. Warto. Lepszy jest tylko oryginał.” – Piotr Metz

„Cieszę się, że na południu kraju, w Bochni, już od wielu lat mieści się konsulat generalny AC/DC w Polsce, który znakomicie wywiązuje się ze swych obowiązków wobec australijskiej Macierzy. Miło mi, że dostałem od legendarnych Czterech Szmerów zaproszenie i wizę na ten koncert.” – Jacek Królik

Jestem szczęśliwy, że mogłem zagrać na płycie ze Szmerami i to akustycznie… Wyzwanie nie lada, ale zrobili i zrobiliśmy to doskonale… Keep on Rockin’ Cztery Szmery !!! Kocham Was !!! For Those About To Rock I Salute You !!!” – Paweł “Stirwater” Mąciwoda (Scorpions)

Instant Blues

Rock Funcky Blues Raggae

Instant Blues

Zielona Góra

Muzyczna Wioska — 2015

Instant
Blues

Paweł Lelakowski – śpiew
Krystian Gorzelańczyk – gitara elektryczna
Grzegorz Kitowicz – bas
Waldemar Rzepka – harmonijka ustna
Witold Domański – perkusja

Instant Blues – Grupa rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2008 roku w Zielonej Górze. Założycielami byli Krystian Gorzelańczyk oraz Grzegorz Kitowicz, byli członkowie grupy “PARK” Bardzo szybko pojawił się ze swoją perkusją Witold Domański. Nazwa zespołu “INSTANT BLUES” wzięła się z “wszystko mających” zupek INSTANT – była to skondensowana energia muzyczna – grupa potrafiła zagrać pomieszane (skondensowane) gatunki muzyczne różnego rodzaju m.in. blues, rock, funky, reggae, itp. Chęć grania i pokazywania swojej pracy przed publicznością zmusiła grupę do poszukiwań wokalisty. Chłopaki napisali sporo ogłoszeń w lokalnej prasie, jednak wokalista się nie pojawiał. Wtedy to Krystian miał powiedzieć “…dobrzy wokaliści nie spadają z nieba…” ale sam nie spodziewał się jak bardzo się myli, biorąc pod uwagę, że na kolejnej próbie pojawił się Paweł Lelakowski. Szybko wyklarował się główny nurt muzyczny i w taki sposób powstał “INSTANT BLUES”.

Grupa w 2009r została laureatem festiwalu “Blues nad Bobrem”. Zdobyli główną nagrodę imprezy oraz trzy indywidualne wyróżnienia dla Gitarzysty, Basisty oraz Perkusisty.

W 2011 roku swoją obecnością skład wzmocnił harmonijkarz Waldemar Rzepka, który błyskawicznie wkomponował się w klimat zespołu.
Po roku pracy w składzie, który okazał się strzałem w dziesiątkę artyści nagrali swój pierwszy krążek – “Świat Bez Wad”. Album zdobył uznanie szerokiej rzeszy fanów, co zmusiło grupę do pracy nad nowym materiałem. W ubiegłym roku ich praca została nagrodzona w wyjątkowy sposób. Zespół wygrał X festiwal “RYBNIK BLUES FESTIWAL” a także zdobył nagrodę dziennikarzy na 34 festiwalu RAWA BLUES FESTIVAL, co wiąże się z nagraniem nowego CD w Katowickim studio “MERLIN” u Bogdana Kisiela.
W tym roku Ci wyjątkowi muzycy wystąpią na naszej imprezie. Zapraszam serdecznie wszystkich melomanów do zapoznania się z ich twórczością.

Muzyczna Wioska — 2015 / 2014

Ten
Rupees

Dariusz Giedziun – Wokal, gitara
Maciej Kruk – Gitara solowa
Zbigniew “KETA” Kruszelnicki – Gitara basowa
Marcin Kozłowski – Perkusja

Rock & Covers

Ten Rupees
Ten Rupees

Nowa Sól

Grupa powstała pod koniec 2009 roku z inicjatywy doświadczonych już muzyków Maćka Kruka (gitara) i Darka Giedziuna (gitara, wokal). W niedługim czasie skład został uzupełniony o Zbyszka KETĘ Kruszelnickiego (bas), który pierwsze swoje kroki na scenie stawiał wraz z początkiem lat 90 z grupą rattus. Perkusistą zespołu był wtedy Aleksander Turkiewicz, którego na początku roku 2012 zastąpił Marcin Kozłowski – Były członek bluesowej formacji Za Fcześnie Fstałem.

W repertuarze grupy znajdują się covery między innymi takich firm jak: Guns ‘n Roses, Alice in Chains czy Illusion. Ciekawostką są stricte popowe pozycje takie jak “Britney Spears – Baby One More Time”, czy “Lady Gaga – Bad Romance” w rockowej aranżacji zespołu. Od początku 2012 roku formacja pracuje nad własnym materiałem i w tej chwili dysponuje dziesięcioma autorskimi utworami.

Podczas swojej stosunkowo krótkiej kariery muzycy zdążyli odwiedzić już wiele klubów na terenie kraju oraz zagrać wiele występów plenerowych. Artyści nie stronią też od wyciągania ręki do ludzi, którzy tego potrzebują czego dowodem coroczne granie na finałach “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Za fcześnie fstałem

Blues

Za fcześnie fstałem

Kożuchów

Muzyczna Wioska — 2014/2023

Za
Fcześnie
Fstałem

Michał Garus– gitara, wokal
Sławomir Ułan – gitara, Harmonijka
Grzegorz Bydłosz – bas
Marcin Kozłowski – perkusja

Zespół ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM powstał pod koniec 2008r. Założycielami byli bracia Michał Bydłosz (Gitara, Wokal) i Grzegorz Bydłosz (Bas). Ze Sławkiem Ułanem (Harmonijka) znali się z poprzednich projektów muzycznych, w których mieli okazję razem uczestniczyć. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych szybko pojawił się Marcin Kozłowski (Perkusja) i tym samym klocki bluesowej układanki zostały skompletowane.

Zespół swój pierwszy występ przed publicznością zaliczył 16-go maja 2009 roku. Od tego czasu rozpoczęła się powolna ekspansja polskiego, bluesowego rynku muzycznego. Grupa koncertowała w największych klubach na terenie kraju takich jak: wrocławski klub “Alive” czy największy bluesowy klub w Polsce i jeden z większych w Europie, szczeciński “Free Blues Club”. Muzycy mają na swym koncie również udział w festiwalach takich jak: Sławski “Las Woda i Blues” czy w projekcie Henia Szopińskiego o nazwie “Blues Express”. Wtedy Za Fcześnie Fstałem zagrało w pędzącym po torach wagonie niezapomniane 6 godzin bluesa w najlepszym wydaniu, przy temperaturze przekraczające 50 stopni !!

Muzycy mogą pochwalić się również supportem sław takich jak: “JAW RAW Blues Connection”, “Kasa Chorych” czy „TSA”. Zespół rozpoczynał także trasę koncertową legendy bluesa Franka Moreya pochodzącego z Lowell w stanie Massachussets w USA. W roku 2011 muzycy wydali swój pierwszy krążek o nazwie „Za Fcześnie Fstałem”. W roku 2012 „ZFF” zawiesili swoją działalność Postanowili jednak reaktywować się w pierwszym składzie na koncert w Czciradzu. Czy był to ostatni koncert? Zobaczymy.

Muzyczna Wioska — 2014

The
Soul

Aneta Olszyna – Wokla
Jacek “Jackyll” Szczepaniak – Bas
Robert “Robbie” Kokot – Perkusja
Paweł “Pablo” Wawrocki – Gitara
Karol “Carlo” Klauza – Gitara

The Soul

The Soul
The Soul

Jarocin

Zespół powstał zimą 1999 roku. Pomysłodawcą i założycielem formacji jest basista Jacek Szczepaniak, autor większości repertuaru. Grupa w swojej twórczości inspiruje się takimi mistrzami muzyki jak: Led Zeppelin, Cream, Deep Purple, AC/DC, Jimi Hendrix czy Whitesnake.

Przez 2 lata THE SOUL zagrał ponad 100 koncertów – i po tak intensywnym okresie – zawiesił swoją działalność. Nagrał w tym czasie dwie płyty demo zatytułowane „Wolność” i “Dotyk Ciszy”. utwory z tych płyt zagościły na antenie m.in.: Rock Radio Wielkopolska, Radio Centrum Kalisz, Ja-Radio Jarocin czy Radio Zachód Zielona Góra.

Grupa reaktywował się po kilku latach przerwy w październiku 2006 roku. Podczas swojej działalności THE SOUL był gościem wielu festiwali m.in.: Przystanku Woodstock, Hunter Fest-u, Blues Express-u, gdzie zgrał 3 godzinny koncert w jadącym pociągu w specjalnie zaadoptowanym do tych celów wagonie. Zespół grał m.in. jako support Dżemu, Lady Pank, TSA, Zdrowej Wody, Acid Drinkers, czy Harlemu. Zespół miał także okazję wystąpić dwukrotnie na zamkniętych koncertach w najcięższym zakładzie karnym w Polsce we Wronkach dla osadzonych tam skazańców, zagrali również mini koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej dla programu I Polskiego Radia.

Zespół nagrał pierwszą oficjalną płytę w 2007 roku i zatytułował ją po prostu „SOUL” dla macierzystej wytwórni Jackyll Recordz, a w 2009 ukazał się maxi singiel zatytułowany „Jarocin Rock City”

„THE SOUL to jest i zawsze był zespół koncertowy. to właśnie na koncertach najlepiej uwidacznia się energia i żywioł, które tkwią w nas i naszej muzyce. i tym zawsze urzekaliśmy swoich starych fanów, a także dzięki tej radości grania chcemy pozyskiwać wciąż nowych sympatyków naszej muzyki”

Sponsorzy Festiwalu

Skontaktuj się z nami...

Skontaktuj się z nami