WESOŁY POCZĄTEK RADOŚCI – Nowa Sól (MUZYCZNA WIOSKA 2019)

Wesoły Początek Radości powstal na początku lat 80tych w Nowej Soli. Uczestniczył w bardzo wielu istniejących w tamtych czasach konkursach i festiwalach takich jak OMPP, Jarocin itp. będąc zawsze w czołówce najlepszych zespołów i zdobywając nagrody. Na przeglądzie OMPP we Wrocławiu zespól zdobył Nagrodę Dziennikarzy za piosenkę Golgota. Przez co, kilku z tych dziennikarzy (podobno) zostało wyrzuconych z pracy. Z piosenka tą zespół był zaproszony na światowy festiwal „Sakrosong” do Rzymu, gdzie wystąpił obok gwiazd piosenki włoskiej i francuskiej. Okazuje się, że piosenka ta jest też śpiewana od ponad trzydziestu lat w Polsce i zagranica, przez grupę Rdza, która włączyła Golgotę na stale do swojego repertuaru. Utwór “Długie Włosy” stal się nieoficjalnym hymnem polskich hippisów, śpiewany na wszystkich zlotach. Telewizja poznańska nagrała wideo klip z piosenką Dr Jeckyl & Mr Hyde do popularnego wówczas konkursu telewizyjnego, gdzie każde województwo było reprezentowane przez lokalnych artystów. Niestety, według obowiązującej w tamtych czasach cenzury, tekst był uznany za antypolski i nawoływał do ulicznych manifestacji. Piosenka nie została wyemitowana. Oczywiście decyzja cenzury, była zupełnie bezpodstawna. Bezkompromisowa pozycja grupy przeciwko ówczesnemu reżimowi oraz teksty o zaangażowaniu społeczno-polityczno-duchowym sprawiły ze wszystkie sceny dla zespołu się zamknęły. Co spowodowało że zespól zakończył działalność w 1988 roku.

Ponad 30 lat później, dzięki łączom społecznościowym, okazało się ze zespól ma ciągle jeszcze wielu fanów i zwolenników (miedzy innymi w osobie prezydenta Nowej Soli Pana Tyszkiewicza, który znacznie pomógł w organizacji pierwszego koncertu) , którzy pamiętają piosenki i teksty zespołu. Okazuje się, że teksty, które wtedy powstały nic nie straciły na aktualności. Przyszedł wiec pomysł by zespól reaktywować na jeden koncert, który okazał się bardzo udanym powrotem. Zespól otrzymał po koncercie wiele zaproszeń i do tej pory WPR wykonał kilka koncertów, które przyciągnęły dużo ludzi. Zespól jest w trakcie przygotowywania pierwszego studyjnego albumu. Wesoły Początek Radości nigdy nie wstydził się wpływów muzycznych grup anglosaskich takich jak Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Skorpion czy Iron Maiden , zabarwiając to swoim własnym stylem . Oryginalnością jak na tamte czasy było to ze WPR ma dwóch frontmanów.

 

Skład Wesoły Początek Radości

Józef Polewski – Śpiew
Waldek Wojno – Śpiew
Andrzej Polewski – Gitara
Miłosz Szymakowski – Gitara
Piotr Jurek – Bas
Sławomir Zaleski – Perkusja


GOOD MORNING BLUES – Zielona Góra i okolice (MUZYCZNA WIOSKA 2019)

Zespół GOOD MORNING BLUES powstał w 1994 r. w Zielonej Górze.
Repertuar grupy to przede wszystkim własne wokalno-instrumentalne utwory w języku polskim ale i standardy gatunku rhythm and blues (wszakże to od jednego z nich grupa zaczerpnęła swą nazwę). Do tej pory zespół jak i poszczególni jego członkowie wzięli udział w większości festiwali bluesowych i jazzowych w kraju (m.in. Rawa Blues), na których zdobywali nagrody i wyróżnienia, ale również mają bogate doświadczenie na scenach zagranicznych. Ponadto zespół akompaniował takim gwiazdom bluesa jak Mud Morganfield, Katherine Davis, Giles Robson czy Sławek Wierzcholski, co spotkało się z uznaniem wśród krytyków muzycznych (m.in. Jazz Forum).

Poza koncertami klubowymi i festiwalami, zespół występował będąc gorąco przyjmowany na licznych masowych imprezach plenerowych nie związanych ściśle z gatunkiem muzyki przez zespół wykonywanym (m.in. WOŚP, Winobranie, zloty miłośników militariów, motocykli czy wreszcie dni wszelkich miast) Grupa stała się z czasem nie tylko lokalną legendą ale i instytucją, która wychowała rzesze utalentowanych muzyków z Zielonej Góry i okolic.

 

Skład Good Morning Blues

Igor Łojko – harmonijka, wokal
Arkadiusz Goliwąs – bas
Edward Piniuta – perkusja
Filip Kozłowski – gitara
Wojciech Pruszyński – klawisze


ATTIC NOISES – Otyń (MUZYCZNA WIOSKA 2019)

Zespół Attic Noises powstał w 2016 roku z inicjatywy Andrzeja i Leszka. Pochodzenie nazwy nie jest do końca znane, prawdopodobnie wywodzi się z lokalizacji w której odbywały się pierwsze próby zespołu – a był to strych w domu Andrzeja, ale hipoteza ta jest jedynie miejską legendą która czeka na oficjalne potwierdzenie przez naukowców.

Przez 2 lata skład zespołu formował się aż przybrał obecny kształt, dość elastyczny (jest w stanie wpasować się w kubaturę garażu Józka), jak również potrafi zainstalować się na większych lub mniejszych scenach – my wolimy te większe ;).

Do naszych osiągnięć możemy zaliczyć wymiganie się od supportowania Guns N’ Roses, cudem udało nam się uniknąć zagrania po Rolling Stonesach, odmówiliśmy także Królowej występu w Royal Albert Hall, z czego podobno nie była zadowolona i chwilę po tym zrobiło się głośno o jakimś Brexicie. Zgodziliśmy się natomiast na zagranie koncertu na festiwalu Bluesobranie 2018 podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla nieuleczalnie chorej Oli, a także przyjęliśmy zaproszenia od okolicznych klubów w których zagraliśmy kilka fajnych koncertów.

Muzyka zespołu to szeroko pojęty rock – od pogranicza popu, przez pogranicze bluesa aż po elementy reggae’owo – metalowo – funkowe. Bierze się to z indywidualnych preferencji każdego muzyka, którego wybujałe ego zmusza resztę muzyków do zaakceptowania jego wizji. Dzięki temu możemy usłyszeć aksamitny wokal Marty, grooviasty(?) bas Leszka, niesamowite bluesowe gitarowe solówki Józka, delikatne riffy Andrzeja, mocne riffy i ostre solówki Johnego oraz perkusję na której Mateusz pokonuje 120 schodów na minutę.

 

Skład Attic Noises

Marta “Namah” Pondel – wokal
Andrzej “Mariusz” Pondel – wokal, gitara rytmiczna
Leszek “Keszek” Czybylski – bass
Józef “Czarny Nestor” Wyrzykowski – gitara
Mateusz Maryniuk – perkusja
Jonatan “Johny” Strzelec -gitara, klawisze


HUBERT SZCZĘSNY & NIE STRZELAĆ DO PIANISTY – Leszno (MUZYCZNA WIOSKA 2018)

Hubert Szczęsny ur. 5 lutego 1989 roku w Lesznie (woj. wlkp.). Pasja oraz wielka miłość do muzyki w 2011 roku skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty, z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach bluesowych w Polsce jak i za granicą:

 

Wyróżnienie w kategorii „najlepszy głos przeglądu” podczas festiwalu im. Tadeusza Nalepy w Bolesławcu
1 miejsce podczas studenckiego festiwalu “Bluesroads” w Krakowie
1 miejsce Jury oraz nagroda publiczności podczas festiwalu “Las, Woda & Blues” w Radzyniu
1 miejsce podczas festiwalu “Blues Nad Odrą w Ścinawie”
Wyróżnienie podczas festiwalu “Galicja Blues Festiwal” w Krośnie
Laureat lokalnego etapu ogólnoświatowego konkursu “Hard Rock Rising” i reprezentant “Hard Rock Cafe” Kraków
Ćwierćfinalista “International Blues Challange” w Memphis Tennessee USA
Uczestnik “The Voice” of Poland (etap „knockout”)

 

 

Podczas 6 lat działalności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (zarówno kluby jak i plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, Lemon, Feel czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono.
Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal,Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Podczas swoich koncertów pozyskał liczną publiczność, która konsekwentnie uczestniczy w koncertach w całym kraju. Głównie kojarzony ze sceną około bluesową, natomiast od pewnego czasu porusza się w innych stylistykach jak folk czy pop.
Oprócz śpiewania gra na gitarze, jest autorem tekstów, muzyki oraz głównym aranżerem swoich kompozycji w zespole. Ma na swoim koncie dwa „maxi single” wydane „własnym sumptem”, gdzie na każdej z nich znajduje się po 5 piosenek jego autorstwa w języku angielskim.

 

Skład Hubert Szczęsny & Nie Strzelać Do Pianisty

Hubert Szczęsny – guit, voc
Krzysztof Siewruk – guit.
Marcin Ruszkiewicz – bass
Mateusz Walczak – piano
Mikołaj Lisowski – drums


PIFF PARRE – Ruda Śląska (MUZYCZNA WIOSKA 2018)

Zespół Piff Parre tworzy sześciu muzyków ze śląska.
Początki zespołu sięgają wczesnej wiosny 2003 r., jednak pierwszy publiczny występ kapeli odbył się 30 listopada 2003 r. Przez lata zespół przechodził liczne metamorfozy, by ostatecznie, w 2007 roku ukształtować swoje charakterystyczne brzmienie.

Przez wszystkie lata swojego istnienia zespół grał wiele koncertów plenerowych jak i klubowych w Kraju i za granicą oraz jako support takich gwiazd jak Dżem, TSA, Proletaryat czy Chaz de Paolo oraz Terry Men.

W 2014 roku dochodzi do rozpadu w składzie zespołu, a w listopadzie odbywa się ostatni koncert w „starym składzie”.
21 października 2016 r, odbył się debiutancki występ w nowym składzie.
Grupa w trakcie swojej działalności artystycznej nagrała trzy krążki: “DemoStracja”, “Czas”, “… w południe”. Muzycy mają również na swoim koncie sporo wyróżnień:

 

– Małopolskie Spotkanie Rockowe w Czechowicach Dziedzicach – I miejsce
– Rock’n’roll Festival – III miejsce
– II Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu “Gramy nad Prosną” 2008 – II miejsce
– Summer Rock Festival w Sławie 2009 – III miejsce
– Spring Rock Festival w Nowej Soli 2010 – I miejsce
– Summer Rock Festival w Sławie 2010 – I Miejsce
– IV Festiwal im. Pawła Bergera w kaliszu “Gramy nad Prosną” 2010 – III miejsce

 

Skład Piff Parre:

Dawid Kozłowski – śpiew
Marek Połap – gitara
Mariusz Mrozek – gitara
Marcin Lipski – perkusja
Michał Gondek – bas
Daniel Wolny – trąbka


JUSTYNA I STARZY PRZYJACIELE – Kożuchów / Nowa Sól (MUZYCZNA WIOSKA 2018)

 

Zespół Starzy Przyjaciele – jeszcze bez Justyny – powstał z inicjatywy Ojców Założycieli Bogdana Polikowskiego i Janka Wasika w 2013 roku.
Tworzyli go muzycy z Kożuchowa i Nowej Soli, którzy grali różne gatunki muzyki od bluesa po przez jazz, rock i country. Po wspólnym głosowaniu zdecydowali się grać muzykę country ze względu na brak tego gatunku muzycznego na lokalnym rynku.

 

Po reorganizacji zespołu dołączył do kapeli Tadeusz Szechowski znany muzyk grający na harmonijkach ustnych co wzbogaciło countrowe brzmienie zespołu.

Kapela koncertuje na lokalnych imprezach jak i w innych województwach oraz za granicą.
Repertuar zespołu to polskie country, własne utwory jak i covery angielskojęzyczne. 
Pod koniec 2016 roku do zespołu dołączyła Justyna Sokołowska wokalistka o mocnym , znakomitym charyzmatycznym głosie.

 

 

Skład Justyna i Starzy Przyjaciele:

Justyna Sokołowska -wokal
Józef Morski – wokal, gitara akustyczna
Ryszard Kaczmar – gitara basowa, wokal
Jan Wasik – wokal, perkusja, manager zespołu, autor tekstów piosenek,
Tadeusz Szechowski- harmonijki, prowadzący zapowiadający
Bogdan Polikowski- gitara solowa, wokal, kierownik muzyczny, aranżer

 

 


„OBSTAWA PREZYDENTA” – Bolesławiec (MUZYCZNA WIOSKA 2017)

Obstawa Prezydenta to blues-rockandrollowy zespół muzyczny. Istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku.

Obstawa

Z okazji XXX lecia działalności w 2016 roku odbyły się Jubileuszowe koncerty zespołu i powstał teledysk do utworu:  MOTOROWE ŻYCIE

Zespół wydał osiem płyt.
Album zatytułowany „O nic mnie nie pytaj”,otrzymał nominację do najbardziej prestiżowej nagrody polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyka”

Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też i piosenki takich wykonawców jak : Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry. Obstawę można usłyszeć i zobaczyć w małych klubach muzycznych jak i podczas dużych festiwali, na zlotach motocykli, imprezach plenerowych.
Trochę Historii: W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. W 1989 roku zostali laureatem festiwalu w Jarocinie. Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ponadto brali udział między innymi w festiwalach; „Przystanek Woodstok”„Rawa Blues”, „Tyski Festiwal Muzyczny im.Ryśka Riedla” , Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Festiwal w Ostrowie Wlkp.

XXX lat na scenie !! Rock&roll ma się dobrze !!!

 

Skład Obstawa Prezydenta:

Janusz Wykpisz – wokal
Sławomir Sobieski – gitara
Bogusław Kłak – instrumenty klawiszowe
Andrzej Malcher – bas
Tomek Bubieńczyk – perkusja

 


„MIDNIGHT BLUES” – Lubin (MUZYCZNA WIOSKA 2017)

Midnight Blues to formacja blues’owa, założona w Lubinie w grudniu 2007 r.(obecny skład skrystalizował się w 2015 roku).Muzyka zespołu to szeroko rozumiany blues z elementami rocka i fusion. Zespół tworzą doświadczeni muzycy często grający w otwartej formie. A to oznacza, że muzyka jest tworzona tu i teraz. Koncerty Midnight Blues to dawka energii, po której każdy powinien poczuć się lepiej. Członkowie zespołu to konglomerat  lubińskich muzyków, mających za sobą spory bagaż doświadczeń estradowych. Większość z nich wróciła do grania po wieli latach nieobecności na scenie.

Lata  wspólnego grania, często wielu wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy zaowocowały wieloma sukcesami. Midnight Blues brał udział w licznych festiwalach i przeglądach bluesowych i rockowych. We wszystkich, do których zespół zgłosił swój akces, zdobył kwalifikacje, a w dalszej kolejności zmagań konkursowych otrzymał m. in.

Grand Prix i Nagrodę Publiczności w przeglądzie zespołów „Ale Banda” w WałbrzychuMidnight

Grand Prix Festiwalu Wet Water Festiwal w Moryniu

Grand Prix i nagrodę Prezydenta Rybnika w Międzynarodowym Rybnik Blues Festiwal

Grand Prix May Blues Meeting w Koźminie Wlkp

Grand Prix Publiczności i wyróżnienie na festiwalu „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu

II miejsce w konkursie Missisipi Blues Festiwal w Poznaniu

Wyróżnienie na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jesteśmy najbardziej utytułowanym zespołem bluesowym w Lubinie. Działamy w lubińskim w środowisku muzycznym. Jesteśmy inicjatorami i współorganizatorami corocznej imprezy p.n. „Polski Dzień Bluesa”, która odbywa się w CK „Muza” w Lubinie. W tym roku obchodzimy 10 –lecie założenia zespołu.

Skład Midnight Blues:

Jarosław Saniewski – wokal
Mariusz Wilanowski – harmonijka diatoniczna
Jacek Talko – gitara
Paweł Wawrzyniak – gitara
Krzysztof Borowski- gitara basowa
Stanisław Krawczyk – perkusja

 


„DIRTY DOCTORS” – Nowa Sól / Zielona Góra (MUZYCZNA WIOSKA 2017)

Dirty Doctors

 
 
 
Zespół ,,Dirty Doctors” to czterech muzyków, z których dwóch to aktywni zawodowo lekarze -kardiolog i radiolog. Grupa zawiązała się w roku 2013 i jest zielonogórsko-nowosolską formacją. Występuje w klubach i na imprezach przede wszystkim w woj. lubuskim. Parokrotnie była również gościem ośrodka ,,Wratislavia” w Radzyniu gdzie w Sylwestrową noc 2014 zainagurowała cykl ,,Bluesowych Sylwestrów w Radzyniu”a w 2015 wstępowała na festiwalu ,,Las Woda i Blues”w towarzystwie gwiazd polskiej czołówki bluesowej.

Repertuar grupy to standardy bluesowe takich wykonawców jak: Robert Johnson, Jimmy Rogers, Albert King, T. Bone Walker, Ray Charles, Muddy Waters i inni. Dirty Doctors to mieszanka bluesa i rock’n’rolla w ciekawym wydaniu, to kawał dobrego soczystego grania, idealnie nadającego się do zadymionych klubów i przesiąkniętych zapachem whiskey pubów. Lekarze z ,,Dirty Doctors” hołdują dewizie: ,, Jeśli na koncercie nie uzdrowimy Waszych skołatanych serc i sponiewieranych dusz, po koncercie możecie liczyć na indywidualne konsultacje medyczne!”

 

 
 

Skład Dirty Doctors:

Jan Węgłowski – gitara, wokal.
Dariusz Gąsiorek – bas
Piotr Walorski – perkusja
Tadeusz Szechowski – harmonijka
 

 

„TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE” – Wrocław (MUZYCZNA WIOSKA 2016)

Trzynasta w Samo Południe to piątka na wskroś przesiąkniętych zapachem sceny facetów którzy postawili sobie zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują prosto między oczy. To czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. To koncertowa machina, która przetacza się przez kolejne miasta rozpalając rock’n’rollowe dusze.

13


Jesienią 2014 roku polska scena muzyczna zatrząsła się w posadach za sprawą ich debiutanckiej płyty „Hell Yeah”. Tego nie było od dawna – rock’n’roll wraca na salony! Album został bardzo dobrze przyjęty przez polską scenę rockową i media, zdobywając tytuł i statuetkę Debiut Rocku 2014 Antyradia. Singiel „Hell Yeah” stanowi wizytówkę albumu i podwójne dopalenie każdego koncertu.

Trzynasta to także finaliści telewizyjnego X FACTOR gdzie udowodnili, że telewizja to miejsce nie tylko dla rurek z kremem. Wszystkie koncerty zespołu można śledzić na ich stronie – www.trzynasta.com Najważniejszym wydarzeniem w koncertowej historii zespołu był występ podczas dwudziestej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata: Przystanku Woodstock. Dzięki zaangażowaniu fanów zespołu udało im się zwyciężyć w Plebiscycie Złotego Bączka i jeszcze raz na Przystanku Woodstock zagrali w 2015 roku – tym razem na DUŻEJ SCENIE!

 

Skład Trzynasta W Samo Południe:

Michał Pocheć – wokal
Krootky – harmonijka
Młody – gitara
Bandaż – bębny
Katz – bas

 


„JAW RAW Blues Connection” – Szczecin (MUZYCZNA WIOSKA 2016)

Jaw Raw – to rockowy zespół z okolic Szczecina (Chojna, Gryfino, Szczecin, Pyrzyce), którego styl określamy na “Raw Rock” – mieszanka muzyki alternatywnej, rockowej, bluesowej, momentami jazzowej i ogólnie określanej jako “fusion”. Muzyka oparta jest na ciekawych, różnorodnych kompozycjach, mocnych, ekspresyjnych riffach gitarowych, charakterystycznym brzmieniu JAWRAWtrąbki, delikatnych wstawkach keyboardu, oraz dynamicznej, mocno osadzonej sekcji rytmicznej.

W ciągu 18 lat działalności zespół zarejestrował trzy EP’ki, zagrał setki koncertów w Polsce, Niemczech, a także odbył dwutygodniowe tournée po Wyspach Kanaryjskich. W ubiegłym roku zespół wydał znakomicie recenzowaną płytę pt. „Woman” (©Raw Records / HPG Promotion Group, premiera 11.10.2014 – Spodek, Katowice), z której utwory prezentowane są na antenach wielu stacji radiowych, w tym także ogólnopolskich i zagranicznych. JAW RAW wystąpił na niezliczonych festiwalach w Polsce, a członkowie zespołu posiadają ogromne doświadczenie sceniczne i muzyczne z takich składów jak: The Days, Olej (Złoty Bączek na Przystanku Woodstock ‘1996), Skambomambo, Vespa, Baltic Neopolis Orchestra i wiele innych…

Skład Jaw Raw Blues Connection:

Szymon Porowski – wokal, trąbka
Damian Rumbuć – bass, chórki
Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel – perkusja, instrumenty perkusyjne, didgeridoo, chórki
Krzysztof Wojtasik – gitary, harmonijka
Piotr Ostrowski – keyboard, chórki

 


„GEDIA BLUES BAND” – Nowa Sól (MUZYCZNA WIOSKA 2016)

GEDIA BLUES BAND – to zespół działający przy firmie GEDIA-Poland Sp. z o.o. w Nowej Soli. Idea założenia zespołu muzykujących pracowników firmy narodziła się pod koniec 2006 roku, a ponieważ spotkało się to z przychylnością Zarządu firmy GEDIA-Poland, pierwszy koncert zespołu odbył się już na początku 2007 roku.GBB

Koncerty zespołu zostały dobrze przyjęte przez załogę firmy, a także prasę lokalną i miejscowe środowisko, co zmobilizowało zespół do dalszej działalności.
Skład zespołu jest zmienny, ale większość stanowią pracownicy firmy. Jak nazwa zespołu wskazuje, głównym nurtem muzycznym zespołu jest Blues, ale o bardziej rockowym brzmieniu oraz klasyczny rock.

Zespół występuje głównie w lokalnym środowisku, chociaż nie stroni od udziału w imprezach w bardziej odległych miejscowościach.

Skład Gedia Blues Band:

Amelia Matląg – wokal
Agnieszka Tyszkiewicz – wokal
Mariusz Podsadowski – wokal
Jan Kozioł – gitara basowa
Piotr Czawiak – gitary
Ryszard Pytel – harmonijki ustne
Sławek Zaleski – perkusja
Andrzej Dziewa – klawisze


„CZTERY SZMERY” – Bochnia (MUZYCZNA WIOSKA 2015)

Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych zespołów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem, jak napisał o nas ostatnio red. sz4ryMetz „słuchanie już nie wystarcza”. W ciągu minionych 12 lat zagraliśmy ponad 800 koncertów na zlotach motocyklowych, rajdach samochodowych, dniach miast i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą (Litwa, Niemcy, Ukraina).

Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak (TSA) i Paweł „Bejbi” Mąciwoda (SCORPIONS).

Naszym największym sukcesem jest to, że gramy już od 15 lat, mimo wielu zawirowań losu. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają, bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy. Moglibyśmy dopisać jeszcze kilka stron, ale wolimy dla Was zagrać

“Posłuchajcie ich jak grają 4Szmery. Byli gośćmi mojego programu w radiowej Trójce i studio imienia Agnieszki Osieckiej było zagrożone. Podłączcie się do nich. Warto. Lepszy jest tylko oryginał.” – Piotr Metz

„Cieszę się, że na południu kraju, w Bochni, już od wielu lat mieści się konsulat generalny AC/DC w Polsce, który znakomicie wywiązuje się ze swych obowiązków wobec australijskiej Macierzy. Miło mi, że dostałem od legendarnych Czterech Szmerów zaproszenie i wizę na ten koncert.” – Jacek Królik

Jestem szczęśliwy, że mogłem zagrać na płycie ze Szmerami i to akustycznie… Wyzwanie nie lada, ale zrobili i zrobiliśmy to doskonale… Keep on Rockin’ Cztery Szmery !!! Kocham Was !!! For Those About To Rock I Salute You !!!” – Paweł “Stirwater”  Mąciwoda (Scorpions)

Skład Cztery Szmery:

Sierściu – Wokal
Jacek Szwed – Gitara
Arek Kluczewski – Gitara
Grzegorz Gruca – Bas
Andrzej Tabor – Perkusja

 


„INSTANT BLUES” – Zielona Góra (MUZYCZNA WIOSKA 2015)

Instant Blues – Grupa rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2008 roku w Zielonej Górze. Założycielami byli Krystian Gorzelańczyk oraz Grzegorz Kitowicz, byli członkowie grupy “PARK” Bardzo szybko pojawił się ze swoją perkusją Witold Domański. Nazwa zespołu “INSTANT BLUES” wzięła się z “wszystko mających” zupek INSTANT – była to skondensowana energia muzyczna – grupa potrafiła zagrać pomieszane (skondensowane) gatunki muzyczne różnego rodzaju m.in. blues, rock, funky, regge, itp. Chęć grania i pokazywania swojej pracy przed publicznością zmusiła grupę do poszukiwań wokalisty. Chłopaki napisali sporo ogłoszeń w lokalnej prasie, jednak wokalista się nie pojawiał. InstantWtedy to Krystian miał powiedzieć “…dobrzy wokaliści nie spadają z nieba…” ale sam nie spodziewał się jak bardzo się myli, biorąc pod uwagę, że na kolejnej próbie pojawił się Paweł Lelakowski. Szybko wyklarował się główny nurt muzyczny i w taki sposób powstał “INSTANT BLUES”.

Grupa w 2009r została laureatem festiwalu “Blues nad Bobrem”. Zdobyli główną nagrodę imprezy oraz trzy indywidualne wyróżnienia dla Gitarzysty, Basisty oraz Perkusisty.

W 2011 roku swoją obecnością skład wzmocnił harmonijkarz Waldemar Rzepka, który błyskawicznie wkomponował się w klimat zespołu.
Po roku pracy w składzie, który okazał się strzałem w dziesiątkę artyści nagrali swój pierwszy krążek – “Swiat Bez Wad”. Album zdobył uznanie szerokiej rzeszy fanów, co zmusiło grupę do pracy nad nowym materiałem. W ubiegłym roku ich praca została nagrodzona w wyjątkowy sposób. Zespół wygrał X festiwal “RYBNIK BLUES FESTIWAL” a także zdobył nagrodę dziennikarzy na 34 festiwalu RAWA BLUES FESTIVAL, co wiąże się z nagraniem nowego CD w Katowickim studio “MERLIN” u Bogdana Kisiela.
W tym roku Ci wyjątkowi muzycy wystąpią na naszej imprezie. Zapraszam serdecznie wszystkich melomanów do zapoznania się z ich twórczoscią.

Skład Instant Blues:

Paweł Lelakowski – śpiew
Krystian Gorzelańczyk – gitara elektryczna
Grzegorz Kitowicz – bas
Waldemar Rzepka – harmonijka ustna
Witold Domański – perkusja

 


„ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM” – Kożuchów (MUZYCZNA WIOSKA 2014)

Zespół ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM powstał pod koniec 2008r. Założycielami byli bracia Michał Bydłosz (Gitara, Wokal) i Grzegorz Bydłosz    (Bas). Ze Sławkiem Ułanem (Harmonijka) znali się z poprzednich projektów muzycznych, w których mieli okazję razem uczestniczyć. Za    pośrednictwem jednego z portali społecznościowych szybko pojawił się Marcin Kozłowski (Perkusja) i tym samym klocki bluesowej    układanki zostały skompletowane.

Zespół swój pierwszy występ przed publicznością zaliczył 16-go maja 2009 roku. Od tego czasu rozpoczęła się powolna ekspansja   polskiego, bluesowego rynku muzycznego. Grupa  koncertowała w największych klubach na terenie kraju takich jak: wrocławski klub   “Alive” czy największy bluesowy klub w Polsce i jeden z większych w eZes2uropie, szczeciński “Free Blues Club”. Muzycy mają na swym   koncie również udział w festiwalach takich jak: Sławski “Las Woda i Blues” czy w projekcie Henia Szopińskiego o nazwie “Blues Express”   Wtedy Za Fcześnie Fstałem zagrało w pędzącym po torach wagonie niezapomniane 6 godzin bluesa w najlepszym wydaniu, przy   temperaturze przekraczające 50 stopni !!

Muzycy mogą pochwalić się również supportem sław takich jak: “JAW RAW Blues Connection”, “Kasa Chorych” czy „TSA”. Zespół   rozpoczynał także trasę koncertową legendy bluesa Franka Moreya pochodzącego z Lowell w stanie Massachussets w USA. W roku 2011 muzycy wydali swój pierwszy krążek o nazwie „Za Fcześnie Fstałem”. W roku 2012 „ZFF” zawiesili swoją działalność Postanowili   jednak reaktywować się w pierwszym składzie na koncert w Czciradzu. Czy był to ostatni koncert ? Zobaczymy.

Skład Za Fcześnie Fstałem:

Michał Bydłosz – Gitara, Wokal
Sławomir Ułan – Gitara, Harmonijka
Grzegorz Bydłosz – Bas
Marcin Kozłowski – Perkusja 


„THE SOUL” – Jarocin (MUZYCZNA WIOSKA 2014)

Zespół powstał zimą 1999 roku. Pomysłodawcą i założycielem formacji jest basista Jacek Szczepaniak, autor większości repertuaru. Grupa w swojej twórcz

Soulości inspiruje się takimi mistrzami muzyki jak: Led Zeppelin, Cream, Deep Purple, AC/DC, Jimi Hendrix czy Whitesnake.

Przez 2 lata THE SOUL zagrał ponad 100 koncertów – i po tak intensywnym okresie –  zawiesił swoją działalność. Nagrał w tym czasie dwie płyty demo zatytułowane „Wolność” i “Dotyk Ciszy”. utwory z tych płyt zagościły na antenie m.in.: Rock Radio Wielkopolska, Radio Centrum Kalisz, Ja-Radio Jarocin czy Radio Zachód Zielona Góra.

Grupa reaktywował się po kilku latach przerwy w październiku 2006 roku. Podczas swojej działalności THE SOUL był gościem wielu festiwali m.in.: Przystanku Woodstock, Hunter Fest-u, Blues Express-u, gdzie zgrał 3 godzinny koncert w jadącym pociągu w specjalnie zaadoptowanym do tych celów wagonie. Zespół grał m.in. jako support Dżemu, Lady Pank, TSA, Zdrowej Wody, Acid Drinkers, czy Harlemu. Zespół miał także okazję wystąpić dwukrotnie na zamkniętych koncertach w najcięższym zakładzie karnym w Polsce we Wronkach dla osadzonych tam skazańców, zagrali również mini koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej dla programu I Polskiego Radia.

Zespół nagrał pierwszą oficjalną płytę w 2007 roku i zatytułował ją po prostu „SOUL” dla macierzystej wytwórni Jackyll Recordz, a w 2009 ukazał się maxi singiel zatytułowany „Jarocin Rock City”

„THE SOUL to jest i zawsze był zespół koncertowy. to właśnie na koncertach najlepiej uwidacznia się energia i żywioł, które tkwią w nas i naszej  muzyce.  i tym  zawsze urzekaliśmy swoich starych fanów, a także dzięki tej radości grania chcemy pozyskiwać wciąż nowych sympatyków naszej muzyki”

Skład THE SOUL:

Aneta Olszyna – Wokla
Jacek “Jackyll” Szczepaniak – Bas
Robert “Robbie” Kokot – Perkusja
Paweł “Pablo” Wawrocki – Gitara
Karol “Carlo” Klauza – Gitara


„TEN RUPEES” – Nowa Sól (MUZYCZNA WIOSKA 2014, 2015)

Grupa powstała pod koniec 2009 roku z inicjatywy doświadczonych już muzyków Maćka Kruka (gitara) i Darka Giedziuna (gitara, wokal). W niedługim czasie skład został uzupełniony o Zbyszka   KETĘ Kruszelnickiego (bas), który pierwsze swoje kroki na scenie stawiał wraz z początkiem lat 90 z grupą rattus. Perkusistą zespołu był wtedy Aleksander Turkiewicz, którego na początku roku 2012 zastąpił Marcin Kozłowski – Były członek bluesowej formacji Za Fcześnie Fstałem.Zes1

W repertuarze grupy znajdują się covery między innymi takich firm jak: Guns ‘n Roses, Alice in Chains czy Illusion. Ciekawostką są stricte  popowe pozycje takie jeak “Britney Spears – Baby One More Time”, czy “Lady Gaga – Bad Romance” w rockowej aranżacji zespołu. Od początku  2012 roku formacja pracuje nad własnym materiałem i w tej chwili dysponuje dziesięcioma autorskimi utworami.

Podczas swojej stosunkowo krótkiej kariery muzycy zdążyli odwiedzić już wiele klubów na terenie kraju oraz zagrać wiele występów plenerowych. Artyści nie stronią też od wyciągania ręki do ludzi, którzy tego potrzebują czego dowodem coroczne granie na finałach “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Skład TEN RUPEES:

Wokal, gitara – Dariusz Giedziun
Gitara solowa – Maciej Kruk
Gitara basowa – Zbigniew “KETA” Kruszelnicki
Perkusja – Marcin Kozłowski