Zapraszamy na kolejną
edycję festiwalu

MUZYCZNA WIOSKA 2023

19 sierpnia 2023
Czciradz k. Kożuchowa

0

Cena biletu

4

Artystów

9

Lat doświadczenia

14:00

Festyn rodzinny

17:00

Część artystyczna

LINEUP 2023

Za fcześnie fstałem

Blues

Za fcześnie fstałem

Kożuchów

Muzyczna Wioska — 2014/2023

Za
Fcześnie
Fstałem

Michał Garus – gitara, wokal
Sławomir Ułan – gitara, Harmonijka
Grzegorz Bydłosz – bas
Marcin Kozłowski – perkusja

Zespół ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM powstał pod koniec 2008r. Założycielami byli bracia Michał Bydłosz (Gitara, Wokal) i Grzegorz Bydłosz (Bas). Ze Sławkiem Ułanem (Harmonijka) znali się z poprzednich projektów muzycznych, w których mieli okazję razem uczestniczyć. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych szybko pojawił się Marcin Kozłowski (Perkusja) i tym samym klocki bluesowej układanki zostały skompletowane.

Zespół swój pierwszy występ przed publicznością zaliczył 16-go maja 2009 roku. Od tego czasu rozpoczęła się powolna ekspansja polskiego, bluesowego rynku muzycznego. Grupa koncertowała w największych klubach na terenie kraju takich jak: wrocławski klub “Alive” czy największy bluesowy klub w Polsce i jeden z większych w Europie, szczeciński “Free Blues Club”. Muzycy mają na swym koncie również udział w festiwalach takich jak: Sławski “Las Woda i Blues” czy w projekcie Henia Szopińskiego o nazwie “Blues Express”. Wtedy Za Fcześnie Fstałem zagrało w pędzącym po torach wagonie niezapomniane 6 godzin bluesa w najlepszym wydaniu, przy temperaturze przekraczające 50 stopni !!

Muzycy mogą pochwalić się również supportem sław takich jak: “JAW RAW Blues Connection”, “Kasa Chorych” czy „TSA”. Zespół rozpoczynał także trasę koncertową legendy bluesa Franka Moreya pochodzącego z Lowell w stanie Massachussets w USA. W roku 2011 muzycy wydali swój pierwszy krążek o nazwie „Za Fcześnie Fstałem”. W roku 2012 „ZFF” zawiesili swoją działalność Postanowili jednak reaktywować się w pierwszym składzie na koncert w Czciradzu. Czy był to ostatni koncert? Teraz, po 10 latach wiemy już, że nie.

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Piff
Pare

Dawid Kozłowski – wokal
Marek Połap – gitara
Mariusz Mrozek – gitara
Marcin Lipski – perkusja
Michał Gondek – bass
Daniel Wolny – trąbka

Rock'n'Roll

Piff Parre

Ruda Śląska

Zespół Piff Parre tworzy sześciu muzyków ze śląska.
Początki zespołu sięgają wczesnej wiosny 2003 r., jednak pierwszy publiczny występ kapeli odbył się 30 listopada 2003 r. Przez lata zespół przechodził liczne metamorfozy, by ostatecznie, w 2007 roku ukształtować swoje charakterystyczne brzmienie.
Przez wszystkie lata swojego istnienia zespół grał wiele koncertów plenerowych jak i klubowych w Kraju i za granicą oraz jako support takich gwiazd jak Dżem, TSA, Proletaryat czy Chaz de Paolo oraz Terry Men.
W 2014 roku dochodzi do rozpadu w składzie zespołu, a w listopadzie odbywa się ostatni koncert w „starym składzie”.
21 października 2016 r, odbył się debiutancki występ w nowym składzie.
Grupa w trakcie swojej działalności artystycznej nagrała trzy krążki: “DemoStracja”, “Czas”, “… w południe”. Muzycy mają również na swoim koncie sporo wyróżnień:

 • Małopolskie Spotkanie Rockowe w Czechowicach Dziedzicach – I miejsce
 • Rock’n’roll Festival – III miejsce
 • II Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu “Gramy nad Prosną” 2008 – II miejsce
 • Summer Rock Festival w Sławie 2009 – III miejsce
 • Spring Rock Festival w Nowej Soli 2010 – I miejsce
 • Summer Rock Festival w Sławie 2010 – I Miejsce
 • IV Festiwal im. Pawła Bergera w kaliszu “Gramy nad Prosną” 2010 – III miejsce

Pop & Rock

Simply Flow

Leszno

Simply Flow

Muzyczna Wioska — 2023

Simply
Flow

Karolina Zygner – wokal
Paweł Pawlak – gitary
Wojtek Bosko – gitary
Grzegorz Przewoźny – bas
Michał Domagała – perkusja, cajon

Simply Flow to pop-rockowa grupa muzyczna utworzona w 2018 roku.
Z założenia projekt akustyczny grający znane i lubiane covery, jak i również autorskie utwory. Ale założenia się zmieniły…. Na jednej z prób zespół postanowił spróbować nieco innego brzmienia. Cajon zastąpiła perkusja, a jedną z gitar akustycznych – gitara elektryczna. Okazało się, że nie zabrało to zespołowego Flow, a część utworów dostała nowe życie. Pozwoliło to uzyskać szeroki wachlarz brzmień zarówno akustycznych jak i tych bardziej rockowych.

Zespół zagrał już dziesiątki koncertów na scenach małych i dużych, zawsze przy tym angażując publiczność do wspólnej zabawy. Trudno opisać atmosferę, która towarzyszy muzycznym spotkaniom na żywo.

Aktualnie Simply Flow pracuje nad pierwszą płytą, której premiera jest zaplanowana na wrzesień 2023.

Muzyczna Wioska — 2018/2023

Hubert
Szczęsny

Hubert Szczęsny – wokal, gitara

Hubert Szczęsny

Folk Blues Pop

Leszno

Hubert Szczęsny ur. 5 lutego 1989 roku w Lesznie (woj. wlkp.). Pasja oraz wielka miłość do muzyki w 2011 roku skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty, z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach bluesowych w Polsce jak i za granicą:

 • Wyróżnienie w kategorii „najlepszy głos przeglądu” podczas festiwalu im. Tadeusza Nalepy w Bolesławcu
 • 1 miejsce podczas studenckiego festiwalu “Bluesroads” w Krakowie
 • 1 miejsce Jury oraz nagroda publiczności podczas festiwalu “Las, Woda & Blues” w Radzyniu
 • 1 miejsce podczas festiwalu “Blues Nad Odrą w Ścinawie”
 • Wyróżnienie podczas festiwalu “Galicja Blues Festiwal” w Krośnie
 • Laureat lokalnego etapu ogólnoświatowego konkursu “Hard Rock Rising” i reprezentant “Hard Rock Cafe” Kraków
 • Ćwierćfinalista “International Blues Challange” w Memphis Tennessee USA
 • Uczestnik “The Voice” of Poland (etap „knockout”)

Podczas 6 lat działalności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (zarówno kluby jak i plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, Lemon, Feel czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono.
Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal,Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Podczas swoich koncertów pozyskał liczną publiczność, która konsekwentnie uczestniczy w koncertach w całym kraju. Głównie kojarzony ze sceną około bluesową, natomiast od pewnego czasu porusza się w innych stylistykach jak folk czy pop.
Oprócz śpiewania gra na gitarze, jest autorem tekstów, muzyki oraz głównym aranżerem swoich kompozycji w zespole. Ma na swoim koncie dwa „maxi single” wydane „własnym sumptem”, gdzie na każdej z nich znajduje się po 5 piosenek jego autorstwa w języku angielskim.

ATRAKCJE

 • dmuchane zamki

 • turniej piłki siatkowej

 • pokazy Policji i Straży Pożarnej

 • zabawy dla całych rodzin

 • gry sportowe

 • napoje dla dzieci i dorosłych ;)

 • konkursy

 • stoiska z jedzonkiem

 • 4 koncerty

 • dobra zabawa

MOTO WIOSKA

 • pole namiotowe z sanitariatami

 • browarek na wjazd

 • kiełbaska z ogniska

 • śniadanko w niedzielę

 • pamiątkowa smycz i wlepka

 • termin: 20-21.08.2022

 • otwarcie bramy: 13:00
 • wjazd: 40 zł
 • pasażer: 20 zł
 • amazonki: free!

O FESTIWALU

Projekt o nazwie “MUZYCZNA WIOSKA” jest corocznym festiwalem odbywającym się w Czciradzu k. Kożuchowa. Na każdą naszą imprezę zapraszane są zespoły reprezentujące takie gatunki muzyczne jak blues, rock, grunge oraz wiele podobnych tematycznie.

Ideą projektu “MUZYCZNA WIOSKA” jest danie młodym, lokalnym zespołom możliwości zaprezentowania swojego kunsztu muzycznego – na naszej imprezie zawsze pojawia się minimum jeden zespół z okolic gminy Kożuchów, czy powiatu nowosolskiego. Kolejnym celem naszego działania jest integracja społeczności… zarówno tych ludzi, którzy pojawiają się w roli widza na przygotowanej przez nas imprezie jak i tych, którzy czynnie uczestniczą w przygotowaniu wydarzenia w tym również sponsorzy, bez których nie mielibyśmy czego szukać ;). Nie mniej ważnym elementem, choć takim, który urodził się przypadkowo, jest współpraca organizacji pozarządowych z terenu gminy Kożuchów.

Geneza naszego projektu sięga zebrania założycielskiego Kożuchowskiego Stowarzyszenia Bluesowego. Powyższe zebranie odbyło się w 2010 roku właśnie na terenie świetlicy wiejskiej w Czciradzu. W jego trakcie członkowie KSB stwierdzili, że teren w Czciradzu nadaje się na postawienie sceny i zorganizowanie festiwalu. Roboczo otrzymał on nazwę „BLUESOWA WIOSKA”, która z biegiem czasu (z powodu niechęci do szufladkowania się) ewoluowała – powstała “MUZYCZNA WIOSKA”.

Początki były dosyć skomplikowane. Wielu ludzi patrzyło z przymrużeniem oka na nasz projekt. Mieliśmy spore trudności dotyczące pozyskania odpowiednich funduszy na organizację naszego wydarzenia. Jednak jak to mówią w “kupie siła” :). Dzięki połączeniu sił Kożuchowskiego Stowarzyszenia Bluesowego, Stowarzyszenia Cyrusik oraz Sołectwa Czciradz. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, a także przedsiębiorców działających na rynku powiatu nowosolskiego, w 2014 roku zorganizowaliśmy pierwszy przegląd zespołów “MUZYCZNA WIOSKA”.

Sponsorzy Festiwalu